MONTELLA: DO BËHEM TRAJNER I ITALISË KUR TË THINJEM

Premte, 30 Mars 2018 13:20

Trajneri i Sevillia-s, Vincenzo Montella, refuzon të marrë stolin e Italisë. Ish-tekniku i Milan në një intervistë për “Fox Sport” ka thënë se është i kënaqur në Spanjë dhe se për t’u bërë trajner i ‘axurrëve’ duhet të jesh një person i thinjur.

“Nuk ka asnjë mundësi që unë të bëhem trajner i Italisë sepse jam shumë mirë te Sevilla dhe kam ndërmend të punoj këtu sa më gjatë të jetë e mundur, për më tepër nuk kam pasur asnjë kontakt me “axurrët”. Pastaj mendoj se ai që duhet të stërvitë Italinë është e nevojshme të ketë flokët e bardha dhe për momentin ka shumë pak të tillë.”- ka thënë Montella.

Montella tregon se kush është kandidati ideal sipas tij: “Më shumë Ancelotti se Mancini? Roberton e kam takuar disa herë, por jo së fundmi, megjithatë është i thinjur. Çfarë duhet të ketë trajneri i ri? Mendoj se kjo zgjidhje i takon Costacurta. Përpara se të stërvitë ekipin duhet kuptuar drejtimi që duhet ndjekur. Në Itali ka shumë trajnerë të aftë. Mendoj se Ranieri ka një përvojë ndërkombëtare është një njeri i ekuilibruar dhe ka bërë gjithmonë një punë të mirë te ekipet që ka qenë.”

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 11:53

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...