Plas “bomba” te Spanja, Lopetegui pranë shkarkimit 1 ditë para startit të Botërorit

E mërkurë, 13 June 2018 09:46

Një lajm bombastik është duke qarkulluar në mediat spanjolle. Bëhet fjalë për trajnerin Julien Lopetegui, i cili rrezikon shkarkimi, pasi drejtuesit e Federatës Spanjolle të futbollit ndihet të tradhtuar për akordin e trajnerit me Realin e Madridit.
E përditshmja spanjolle “ Marca” raporton se mbrëmë ka pasur një mbledhje me stafin drejtues të Federatës, për të vendosur fatin e Lopeteguit. Mësohet se shumica e drejtuesve ishte pro shkarkimit.
Trajneri nuk e kishte paralajmëruar presidentin Rubiales për negociatat me Realin dhe kjo gjë nuk mund të kapërdihet lehtë nga drejtuesit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!