U shkarkua 1 ditë para Botërorit, ja të gjitha prapaskenat

E mërkurë, 13 June 2018 14:16

Nëse ka një kombëtare e cila është në ajër 1 ditë para se të nisë Botërori ajo është Spanja. “La Roha” sot njoftoi se ka shkarkuar trajnerin Julien Lopetegui, i cili dje zyrtarizoi marrëveshjen me Real Madrid për drejtimin e kësaj skuadre pas Botërorit.

Lajmi se Lopetegui do të jetë numri 1 i pankinës së ‘galaktikëve’ është cilësuar si fyerje e rëndë nga federata spanjolle, e cila nuk ka pranuar të negociojë për vendimin.

Mediat në Spanjë shkruajnë se lojtarët kanë mbajtur një mbledhje sot në mëngjes ku kanë dalë me përfundimin që t’i kërkojnë federatës mos shkarkimin e trajnerit, por siç duket kërkesa e tyre ka rënë në vesh të shurdhët.

Kjo situatë ka sjellë edhe shtyrjen e konferencës për shtyp që ishte parashikuar të mbahet sot në mëngjes. Ajo ka nisur rreth 60 minuta me vonesë.

Presidenti i federatës, Rubiales, pasi mori vendimin është shprehur: “Jemi në një situatë të komplikuar, shumë të komplikuar. Vlerësoj shumë Lopeteguin, por ka mënyra të duhura se si të bëhen gjërat. Janë lajmëruar me një telefonatë nga ai vetëm 5 minuta para se Reali të lëshonte deklaratën për shtyp. Ky ekip vazhdon punën pavarësisht trajnerit.”

Modifikuar më E mërkurë, 13 June 2018 17:28

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJMI I FUNDIT/ Arrestohet një nga të kërkuarit për masakrën në ish-Bllok

Aktualitet

LAJMI I FUNDIT/ Arrestohet një nga të kërkuarit për masakrën në ish-Bllok

Policia ka arritur të vërë në pranga një nga të kërkuarit e masakrës të ndodhur në zonën e ish-Bllokut, ku një person humbi jetën dhe 2 të tjerë u plagosën. Burime...

Durrësi si Parisi! Kundër çmimit të naftës dhe varfërisë ...

Aktualitet

Durrësi si Parisi! Kundër çmimit të naftës dhe varfërisë ...

Prej disa ditësh Shqipëria është e gjitha në protestë, kundër rritjes së taksave, varfërisë, çmimit të naftës, mungesës së drejtësisë, krimit dhe korrupsionit në vend. Qytetarët e Durrësit kanë dalë...

Denoncimi/Shëndetësia e "premtuar" e Rilindjes në Bulqizë

Aktualitet

Denoncimi/Shëndetësia e "premtuar" e Rilindjes në Bulqizë

Deputeti i PD, Diber XHemal Gjunkshi denoncon gjendjen e sistemit shendetesor ne Bulqize. Duke postuar 3 video ne rrjetin social FB z.Gjunkshi shkruan: -"Rreth 5 vite kane kaluar nga premtimet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!