Piktura e Ronaldos para hotelit të Messit, artistët punojnë gjithë natën për argjentinasin (foto)

Premte, 29 June 2018 19:31

Pas përhapjes së lajmit se përballë hotelit ku do të qëndronte ekipi i Argjentinës ndodhes një pikturë murale e Cristiano Ronaldos, artistët e qytetit të Kazanit në Rusi janë vënë direkt në lëvizje.

Ata kanë punuar gjatë gjithë natës së të enjtes për të pikturuar një murale të argjentinasit Lionel Messi përball ndërtesës ku qëndron piktura e Ronaldos, duke larguar përplasjet në qytetin që pret ndeshjen e Kupës së Botës.

Komisioni i drejtimit të qytetit dhe banorët e Kazanit sapo dëgjuan lajmin se Lionel Messi do të qëndronte në të njëjtin hotel ku ka qëndruar Cristiano Ronaldo para një viti filluan realizimin e kësaj pikture për të shmangur pakënaqësinë e një prej lojtarëve më të mirë të futbollit.

Megjithatë sesa ndikim do të ketë ky realizim në gjendjen e Messit do ta shohim në ndeshjen me Francën.

messi

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!