Fjalët prekëse/ Marcelo i jep lamtumirën Ronaldos: Nuk e...

E Enjte, 12 July 2018 15:52

Futbollistët e tjerë të Realit e kishin bërë me kohë, por vetëm sot, Marcelo i është bashkuar shokëve të skuadrës të cilët i kanë thënë lamtumirë Ronaldos.

Dhe sigurisht nuk kishte si të mos ishte unike ajo çfarë ka shkruar Marcelo, shoku më i ngushtë i Ronaldos te Real Madrid. Më poshtë i gjithë mesazhi i lamtumirës i dedikuar portugezit që zgjodhi Juventusin për një aventurë të re.

“Kush do ta mendonte këtë Cris! Është koha që të them lamtumirë! Betohem që nuk e kam menduar që do të vijë kjo ditë! Por asgjë në këtë jetë nuk zgjat përgjithmonë, unë shpresoj që ju do të jeni i lumtur në klubin e ri.

Kam qenë gati 10 vite pranë teje, 10 vite kënaqësi, futboll i mirë, fitore dhe humbje! Kam mësuar shumë nga ti, dedikimi yt është gjëja më e çuditshme që mund ta ketë një sportist.

Do të më mungojnë bisedat tona para ndeshjeve. Unë jam krenar që kam luajtur me ty. Kur unë do të ndalem se luajturi futboll do të ulem në bar ku do ta marr një birrë dhe do të tregoj historitë tona,”-mbyll Marcelo.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të mëdhatë s’falin, por Lyon befason City

Sport

Të mëdhatë s’falin, por Lyon befason City

Bayern Munchen, Manchester United, Real Madrid dhe Juventus arritën t’i fitojnë takimet e tyre, ndërsa zhgënjimi i mbrëmjes ishte Manchester City. Bayern fitoi në transfertë, 0-2 ndaj Benfikës, ndërsa Manchester United...

Haradinaj: Nuk ka marrëveshje me Serbinë për kufijtë, projekti i Thaçit një taktikë politike

Bota Shqiptare

Haradinaj: Nuk ka marrëveshje me Serbinë për kufijtë, projekti i Thaçit një taktikë politike

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të mërkurën, në studion e ‘Opinion’ deklaroi se nuk do pranohet një marrëveshje me Serbinë për korrigjim të kufijve. Kryeministri i Kosovës deklaroi se nuk e...

Aksidentohet 47-vjeçari në Gjirokastër, e zë poshtë masivi i gurëve

Aktualitet

Aksidentohet 47-vjeçari në Gjirokastër, e zë poshtë masivi i gurëve

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Gjirokastër ku një 47-vjeçar është plagosur rëndë. Shoferi ka qenë me një mjet të tonazhit të rëndë të ngarkuar me gurë. Spondi i...