Inter, shifrat tregojnë se Spalletti është si De Boer!!!

Hënë, 27 August 2018 20:26

Vetëm De Boer e kishte nisur kaq keq. Starti i sezonit për Inter padyshim që nuk përmbushur pritshmëritë e prag-kampionatit.

Rrallë herë në historinë e tyre zikaltërit e kanë nisur kampionatin me vetëm një pikë në dy ndeshjet e fundit. I vetmi që ka bërë një “gafë” të tillë ka qenë Frank De Boer, i cili dy vjet më parë nuk fitoi asnjë nga dy ndeshte hapëse.

De Boer e nisi me humbjen 2-0 ndaj Chievo dhe më pas me barazimin 2-2 ndaj Palermo, ku vetëm goli i Icardi i shpëtoi nga humbja. Por më pas erdhi fitorja me përmbysje ndaj Juventus, që e ngriti disi moralin e ekipit, të paktën deri në nëntor kur holandezi u shkarkua sepse humbi 7 nga 14 ndeshjet e tij në Serie A.

Kështu, Spalletti dhe De Boer janë të vetmit që e kanë nisur sezonin me 1 pikë në dy ndeshje, ndërsa më keq se ta ka bërë vetëm Radice, që e nisi kampionatin 1983/84 me dy humbje.

Spalletti, për të shpëtuar stolin e tij, duhet të ndryshojë këtë trend rezultatesh.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...