Ironia e fatit/ Goli i Ronaldos kundër Juventusit shpallet më i miri i vitit

Tuesday, 28 August 2018 14:53

Roveshata spektakolare e Kristiano Ronaldos ndaj Juventusit në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve me Real Madrid është shpallur “Goli i sezonit” nga UEFA.

Goditja e jashtëzakonshme e portugezit, e cila u duartrokit nga tifozët e tij dhe ata kundërshtarë për të cilët luan tani, ka dominuar në sondazhin e organizuar nga UEFA për këtë çmim të veçantë.

Ai mori rreth 200 mijë nga 346915 votat e përgjithshme të numëruara për një sondazh të tillë që shpall fituesin falë tifozëve që votojnë në faqen zyrtare të UEFA-s. Goli i Ronaldos pason atë të Mario Manxhukiç, shokut të skuadrës te Juventus i cili e kishte fituar një vit më parë për roveshatën në finale ndaj Real Madrid.

Vendi i dytë i shkoi golit të Dimitri Paje ne Olimpik Marsejën përballë Lajpcig, ndërsa spanjollja Eva Navarro mori vendin e tretë për golin e saj në finalen e Europianit U17 ndaj Gjermanisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

Globi

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

LDK vazhdon të insistojë se askush nuk mund ta përfaqësojë Kosovën në dialog pa mandatin e Kuvendit dhe kërkon që kjo çështje të mandatohet në Kuvend. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa...

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Globi

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Një kryq i krishterë i jashtëzakonshëm prej ari u gjet gjatë gërmimeve arkeologjike në kalanë mesjetare në kodrën Trapesica, të qytetit Veliko Tarnovo, në Bullgarinë Qendrore. Kryqi zbulua ndërsa grupi i...

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Bota Shqiptare

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtuar për në Berlin për të diskutuar për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Në këtë vizitë, Hoxhaj ka takuar këshilltarin kryesor për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!