VIDEO/ Manchester Unnited humbi ndeshjen, Mourinho braktis konferecën: Respekt, Respekt!

Tuesday, 28 August 2018 16:01

Munchester Unnited humbi dje me një rezultat turpërues në kampionatin anglez përballë Tottenham duke u mundur me rezultatin 3-0.

Edhe pse në pjesën e parë djemtë e ‘Special One’ bënë një paraqitje të mirë ata nuk arritën të shënonin, ndërsa Lukaku humbi rast flagrant me portën bosh.

në pjesën e dytë gjithçka shkoi keq, ku United pësoi tre gola.

Mourinho tha pas ndeshjes se nuk e merituan humbjen dhe se nga ana taktike United nuk ka humbur.

“Jo të gjithë tifozët e Manchesterit lexojnë gazeta. Shikojnë televizion. Të gjithë tifozët tonë janë shumë intelegjent. Ata u përgjigjen në mënyrë të mahnitshme. Kjo nuk mendoj që është normale për një skuadër që të humbësh në shtëpi dhe në fund ata të duartrokasin”, ka thënë Mourinho.

“Sa ishte rezultati? 3-0. Ishte tri. Sa tituj të Premier Ligës kam fituar. Tri. Kjo është më shumë se 19 menaxher se bashku. Mandej kërkohet: Respekt, Respekt”, u tha ai gazetarëve.

“Ne humbëm sezonin e kaluar kundër Sevillas dhe me mërit u fishkëllyem. Sot ne humbën në shtëpi dhe ne u duartrokitëm sepse ne e merituam”.

Pas kësaj Mourinho është larguar nga konferenca për shtyp duke e përsëritur disa herë fjalën “respekt” për rreth pesë minuta e të cilën e vazhdonte me thënien që ka fituar “tre tituj të Premier Ligës” më shumë se 19 menaxher të kësaj gare.

Mourinho, sipas mediave të huaja është pranë largimit nga stoli drejtues i skuadrës angleze, ndërsa si zëvendës i tij flitet Zinedine Zidane.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...