Ronaldo refuzon ftesën e Portugalisë, nuk luan kundër Italisë

E mërkurë, 29 August 2018 13:44

Ylli portugez Cristiano Ronaldo ka zgjedhur të refuzojë ftesën e vendit të tij për dy ndeshjet e ardhshme.

Si rrjedhojë CR7 do të mungojë në miqësoren kundër Kroacisë dhe në sfidën kundër shokëve të rinj italian, pasi Portugalia sfidon ‘axurrët’ më 10 shtator për Ligën e Kombeve.

Media italiane “Gazzeta dello Sport” shkruan se futbollisti i blerë për 100 mln euro ka zgjedhur të vijojë përgatitjet në qendrën stërvitore në “Vinovo” në mënyrë që të jetë sa më në formë për ndeshjet e “Champions League”.

Ende nuk është zyrtare, por as një hipotezë. Gjithsesi për momentin mbetet një lajm i mirë për Juventusin dhe Mancini-n, trajnerin e Italisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Sport

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Liga Ballkanike e Basketbollit është një mundësi shumë e mirë për ekipet shqiptare për të treguar vlerat e tyre. Këtë mundësi e ka Tirana por ekipi bardheblu ka vendosur që...

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...