Zyrtare: Ja si do të jenë vazot e Champions League

E Enjte, 30 August 2018 07:09

Me përfundimin edhe të ndeshjeve të fundit janë plotësuar 32 ekipet që të luftojë për trofeun e Champions League.

Me Benficën e kualifikuar Liverpool do të jetë në vazon e tretë, teksa në vazon e katërt edhe pse ka shumë pak pikë ekipi më i fortë ku të gjithë do duan ta shmangin është Inter.

Pikët rënditën në bazë të arritjeve në 6 vitet e fundit në Kupat e Europës.

VAZO 1

Real Madrid (Fituesit)
Atlético Madrid (Fituesit e UEFA Europa League)
Barcelona
Bayern München
Manchester City
Juventus
Paris Saint-Germain
Lokomotiv Moskva

VAZO 2

Borussia Dortmund 89.000

Porto 86.000

Manchester United 82.000

Shakhtar Donetsk 81.000

Benfica 80.000

Napoli 78.000

Tottenham Hotspur 67.000

Roma 64.000

VAZO 3

Liverpool 62.000

Schalke 62.000

Lyon 59.500

Monaco 57.000

Ajax 53.500

CSKA Moskva 45.000

Valencia 36.000

PSV Eindhoven 36.000

 

VAZO 4

Viktoria Plze? 33.000

Club Brugge 29.500

Galatasaray 29.500

Young Boys 20.500

Internazionale Milano 16.000

Hoffenheim 14.285

Crvena zvezda 10.750

AEK Athens 10.000

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...