Gerrard flet për shqiptarin: Është një lojtar i shkëlqyer

E Enjte, 30 August 2018 08:19

Rangers janë shumë pranë blerjes 2.5 mln euro të sulmuesit anësor shqiptar Eros Grezda nga Osijek, këtë e ka konfirmuar Steven Gerrard.

23-vjeçari aktualisht është duke kryer vizitat mjekësore dhe pritet t’i bashkohet ish-shokut të ekipit te Ibrox Borna Barisic.

“Ai është një lojtar i shkëlqyer dhe tifozët do ta duan pasi ai mund të kontribuojë në fazën sulmuese,” shprehet Gerrard.

“Ai është shumë i shpejtë, shumë direkt dhe ka eksperiencë ndërkombëtare. Gjithçka po ecën mirë dhe shpresoj që ai të japë një kontribut të madh te ne.”

Gerrard ka zbuluar se kanë qenë Barisic dhe Katic, që janë ndeshur me Grezdën kur ishin te Slaven Blupo, besojnë se ai ishte lojtari më i mirë i Osijek sezonin e kaluar.

Grezda pritet të jetë rekruti i 13-të i Gerrard në merkaton e verës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!