Salah, 7 kushtet e “Faraoint” për të mos u larguar nga Egjipti

E Enjte, 30 August 2018 08:23

Vazhdojnë polemikat mes Mohamad Salah dhe Federatës Egjiptiane të Futbollit. Situata po shkon drejt prishjes totale dhe duket se nuk ka hapësira për armëpushim. Veçanërisht, siç ka bërë të ditur “The Sun”, pas letrës që menaxheri i sulmuesit të Liverpool i ka dërguar drejtuesve të federatës. Një listë e vërtetë kërkesash nga ana e futbollistit, i cili mund të vendosë të largohet nëse ato nuk plotësohen. Por edhe që të kërkojë dorëheqjen në bllok të drejtuesve të federatës.

Përveç shfrytëzimit të imazhit të Salah, që dukej se ishte arsyeja kryesore e problemeve mes dy palëve, lojtari ka bërë edhe disa kërkesa që kanë lidhje me marrëdhënien me tifozët dhe stafin e kombëtares. Një çështje kjo, siç ka shkruar “The Sun”, shumë e rëndësishme për Salah dhe menaxherin e tij. Lista e kërkesave parashikon:

– Federata duhet të ndalojë këdo që të shkojë në dhomën e tij të hotelit dhe të kërkojë fotografi/autografe.
– Salah duhet të jetë gjithmonë i shoqëruar nga truproja, që duhet të jenë gjatë gjithë kohës jashtë dhomës së tij të hotelit.
– Të gjitha telefonatat drejt dhomës së Slah duhet të bllokohen.
– Salah nuk duhet të vihet në dispozicion të federatës për publicitet, intervista, takim me tifozët, evenimente që kanë lidhje me sponsorë apo vizita zyrtare.
– Salah duhet të merret menjëherë në aeroport nga federata dhe të dërgohet në hotel në mënyrën më të qetë të mundshme, pa tërhequr vëmendjen.
– Asnjë vartës i federatës egjiptiane nuk duhet t’i kërkojë Salah fotografi dhe autografe.
– Imazhi i Salah nuk duhet të përdoret nga asnjë prej sponsorëve të federatës.

Pjesa më e madhe e këtyre kërkesave vjen nga ajo që ka ndodhur në Botëror, ku futbollisti është përfshirë, pa u lajmëruar, në situata që e kanë vënë në siklet. Dhe nëse këto kushte nuk do të plotësohen brenda 2 shtatorit, sipas “The Sun”, Salah do të ishte i gatshëm të kërkonte shkarkimin e të gjithë drejtuesve të federatës, por edhe të tërhiqej nga kombëtarja. Duke parë rëndësinë që ka Faraoni për gjithë Egjiptin, ka më shumë mundësi që të jenë ata të federatës që të bëjnë valixhet.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

Politikë

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

"Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të kishte arrestuar brenda ditës, uzurpatorin e bashkisë së Durrësit, Vangjudh Dakon, jo vetëm prej dëshmisë publike së Avdylajt, por se lënia e Dakos...

Vrasja e Ferracakut, shoqërohet Mustafa Lici

Aktualitet

Vrasja e Ferracakut, shoqërohet Mustafa Lici

Një ditë pas vrasjes së Fatos Ferracakut policia e Shkodrës ka shoqëruar Mustafa Licin, anëtar i këshillit bashkiak të Shkodrës Shoqërimi i tij është bërë në orët e para të mëngjesit.

Nga borxhet te dhuratat/ Shkarkohet kryetarja e gjykatës së Apelit në Vlorë Alma Liçaj

Aktualitet

Nga borxhet te dhuratat/ Shkarkohet kryetarja e gjykatës së Apelit në Vlorë Alma Liçaj

Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të Alama Liçaj, kryetare e Gjykatës së Apelit Vlorë. Kryetarja e Gjykatës së Apelit të Vlorës, Alma Liçaj u akuzua për fshehje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!