​PSG-ja kërkon mesfushorin e Bayernit

E Enjte, 30 August 2018 09:17

Paris Saint-Germain janë të interesuar t’i sigurojnë shërbimet e mesfushorit të Bayern Munichut, Renato Sanches, sipas gazetës Kicker.

Sezonin e kaluar, mesfushori ishte pjesë e klubit anglez, Swansea City, si huazim, por aty ai nuk arriti të shfaqë talentin e tij. Megjithatë gjigantët e Francës janë adhurues të mëdhenj të aftësitë dhe talentit të tij, dhe për këtë arsye duanë të tentojnë ta sjellin atë në Paris.

Portugezi, sezonin e kaluar, nuk arriti të shënojë asnjë gol dhe nuk e bëri asnjë asist. Megjithatë, ai arriti t’i krijojë gjashtë raste të mirë për gol gjatë 12 paraqitjeve të tij për Swansea Cityn. Gjithashtu, ai u tregua mjaft i saktë në pasimet e tij, duke i bërë 83% të 299 pasimeve të sakta.

Në vitin 2016, Bayern Munichu e bleu Sanchesin nga Benfica për 35 milionë euro. Megjithatë, ai nuk ka arritur ta bindë klubin gjerman ende, por ata nuk janë të gatshëm ta shesin ende, pasi që është vetëm 21-vjeçar dhe besojnë se mund të përmirësohet. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!