I lënë bosh prej Ronaldos, kush e mori numrin 7 te Real Madrid?

E Enjte, 30 August 2018 17:41

Që prej largimit të yllit portugez nga ekipi spanjoll i Real Madrid numri 7 nuk pritej të zëvendësohej kaq shpejt dhe për më tepër pritej një emër i madh për të trashëguar numrin e pesë herë fituesit të “Topit të Artë”.

Mariano Diaz, i cili rikthehet në “Santiago Bernabeu”, do të marrë numrin që në dekadën e fundit është mbajtur ylli tashmë i Juventusit.

Ronaldo ishte vetëm legjenda e fundit që ka mbajtur veshur këtë fanellë, duke ndjekur hapat e Raul, Emilio Butragueno dhe Juanito.

Ndërsa më para ishte një mundësi që numri nuk do të merrej nga asnjë lojtar këtë sezon, por Mariano zgjodhi të sfidonte veten dhe zgjodhi të mos merrte 15, 16 ose 23. Me nr.7 në shpinë Mariano do të paraqitet të premten në orën 13:30 në “Santiago Bernabeu”, por vetëm pas stërvitjes për herë të parë nën drejtimin e trajnerit Julen Lopetegui.

Diaz vjen te Reali pas një aventure njëvjeçare në Ligue 1 ku ishte pjesë e Lyon. 25-vjeçari shkëlqeu në sezonin e fundit duke shënuar 18 gola në 34 ndeshje në kampionat. Kaq mjaftoi që Real Madridi ta rikthej sërish në skuadër.

7

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Globi

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Vitet e fundit udhëtimet nga ajri janë preferuar gjithnjë e më shumë duke pësuar një rritje të konsiderueshme në mbarë botën. Më shumë se katër miliardë njerëz udhëtuan nga ajri...

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Globi

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Greqia mban vendin e katërt në BE në lidhje me tatimin më lartë të pronës, sipas një studimi të kryer nga Fondacioni për Hulumtime Ekonomike dhe Industriale, ose IOBE. Studimi gjithashtu...

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Aktualitet

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Nga Mina HYSA Shqiptarët në diasporë pavarësisht vështirësive të fillimit kanë mundur të ndërtojnë më së miri jetën atje ku ndodhen në vende të ndryshme dhe shumë prej tyre kanë qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!