Hidhet shorti i Champions League, grup ferri për shqiptarin

E Enjte, 30 August 2018 20:10

U hodh në Montekarlo shorti i fazës me grupe të Champions League për edicionin 2018/19…

Real i Madrid, fitues i tre edicioneve të fundit të kësaj veprimtarie do të jetë në Grupin G, bashkë me Roma, CSKA Moskë dhe Plzen. Ndërkohë, “grupi i hekurt” është ai B, ku do të jenë Barcelona, Tottenham, Inter dhe PSV Eindhoven.

I fortë është edhe Grupi C, ku Paris SG do të konkurrojë me Napoli, Liverpool e Crvena Zvezda.

Juventus ka gjetur Manchester United, Valencia dhe Young Boys, ndërsa Manchester City do të jetë në të njëjtin grup me Shakhtar, Lyon dhe Hoffenhaim.

Bayern, Benfica dhe Ajax është një grup me ekipe të e kanë fituar Champions në të kaluarën, ndërsa atyre i shtohet edhe AEK.

Ja tabloja e grupeve…

Dl3QNH_XcAI8cKw (1).jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!