Shaqiri me Liverpoolin në Beograd, mediat serbe shqetësohen se do festojë me shqiponjë

Premte, 31 August 2018 09:25

Festimi i golit me simbolin e shqiponjës nga Xherdan Shaqiri në fitoren që i kishte dhënë fitoren Zvicrës ndaj Serbisë në Botërorin Rusia 2018 duket se ende nuk e kanë harruar mediat serbe.

Pas shortit të hedhur sot në Ligën e Kampionëve ekipi i Shaqirit, Liverpooli ka rënë në grup me klubin nga Beogradi, Crvena Zvezdën, si dhe me PSG-në dhe Napolin, transmeton Koha.net.

Kuriri ka shkruar nëse Shaqiri do të festonte në të njëjtën mënyrë edhe me Liverpoolin, siç kishte bërë me kombëtaren e Zvicrës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sekuestrohen mbi 4 mijë paketa cigare e miliona lekë, dy në pranga

Politikë

Sekuestrohen mbi 4 mijë paketa cigare e miliona lekë, dy në pranga

Një sasi prej 4100 copë paketa cigaresh dhe një shumë e konsiderueshme parash prej më shumë se 4 milionë lekësh, janë sekuestruar nga policia gjatë një operacioni të koduar "Ndjekja". Në...

Nishani: Qeveria nuk njeh asnjë kufi, amendimi i ligjit për TK nuk bëhet pa votimin e Dekretit

Politikë

Nishani: Qeveria nuk njeh asnjë kufi, amendimi i ligjit për TK nuk bëhet pa votimin e Dekretit

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka reaguar ndaj amendamenteve të ligjit për 'Teatrin' që mazhoranca miratoi gjatë ditës së djeshme. Ky akt, shkruan Nishani, e ka përdhosur përfundimisht parlamentarizmin dhe shtetin ligjor, pluralizimin...

Dramatike/ I refuzohet azili, babai shqiptar kërcënon se do hedh fëmijët nga ballkoni

Aktualitet

Dramatike/ I refuzohet azili, babai shqiptar kërcënon se do hedh fëmijët nga ballkoni

Dramat e shqiptarëve të cilëve iu është refuzuar azili në Gjermani vazhdojnë t ë shtohen. Pak ditë pasi një kryefamiljar shqiptar humbi jetën duke u hedhur nga një urë në...