(Video) Usain Bolt bëhet futbollist profesionist, 19 minuta debutim, ekipi i tij fiton 6-1…

Premte, 31 August 2018 15:15

Usain Bolt ka marrë një pritje të mrekullueshme nga rreth 10 mijë tifozë, kur në minutën e 71-të u aktivizua për herë të parë me ekipin australian Central Coast Mariners, gjatë një miqësore të fituar 6-1 ndaj Central Coast Select.

Kjo ishte ndeshja e debutimit si futbollist profesionist për rekordmenin e botës në garën e 100 metrave.

Ndeshja ishte 6-0 kur u aktivizua Bolt, por pikërisht në atë momenti kundërshtarët e ngushtuan diferencën në 6-1.

“Ishte një përvojë shumë e bukur. Tifozët më motivuan me duartrokitjet e tyre. Jam përmirësuar shumë fizikisht dhe nuk do të ndalem së punuari, derisa të përshtatem me lojën e futbollit, që më ka entuziazmuar dhe pëlqyer gjithmonë pa masë,” – tha xhamajkani, që mbajti fanellën me numër 95.

Në vitin 2009 në Berlin, Bolt i përshkroi 100 metra në 9.58 sekonda, koha më e mirë në historinë e njerëzimit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Juventus i ofron një mundësi të dytë yllit të Real Madridit

Sport

Juventus i ofron një mundësi të dytë yllit të Real Madridit

Zonja e Vjetër ende ka besim në Szczesny Por, Juventus i ka ofruar një mundësi të dytë portierit rebel të Real Madridit, Keylor Navas, sipas Corriere di Torino (via CalcioMercato). Navas i...

Numri i personave të zhdukur në Kaliforni nga zjarri shkon në 631

Globi

Numri i personave të zhdukur në Kaliforni nga zjarri shkon në 631

Numri i njerëzve që mungojnë në Kaliforninë veriore të përfshirë nga zjarret shkatërruese  ka arritur në më shumë se 600 persona dhe janë gjetur shtatë trupa të tjerë, sipas autoriteteve...

Si do të jetë moti ditën e sotme

Aktualitet

Si do të jetë moti ditën e sotme

Deri në mesdite vendi ynë paraqitet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta. Pasditja sjell zhvillim të vranësirave lokale në veri-verilindje duke lënë në ndikimin e motit të kthjellët dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!