Festoi me shqiponjë, futbollistja e Suedisë: Ishte për vendin tim, le të më dënojnë

Premte, 31 August 2018 18:25

Futbollistja e përfaqësueses suedeze, Kosovare Asllani, u bë protagoniste në fitoren 3-0 kundër Ukrainës dhe këtë jo vetëm për golin që realizoi, por edhe për mënyrën e festimit.

Asllani festoi duke bërë shqiponjën, një gjest që i ngjan atij të Granit Xhakës dhe Shaqirit.

as

E pyetur nga media suedeze “SVT Sport” përse bëri këtë gjest futbollistja me origjinë shqiptare deklaroi:

“Ishte për Kosovën, vendim tim të origjinës. Në të njëjtën kohë edhe për nipin tim, që ka mësuar të bëjë simbolin e shqiponjës. Kjo nuk është politike, gjatë Botërorit ishte diçka tjetër duke parë kundërshtarin me të cilin luhej. Kjo ishte në nder dhe një përshëndetje për nipin tim. Ishte thjesht spontane, jo e planifikuar.”

E pyetur nëse kishte frikë se dënohej Kosovare Asllani u përgjigj: “Mund ta marrin pagën time, nuk ka gjë.”

Ndërsa ky është postimi që futbollistja ka bërë gjatë Botërorit kur Xhaka dhe Shaqiri festuan me shqiponjë.

cunat

 “Ndeshje emocionuese, faleminderit Xhaka dhe Shaqiri.”-shkruan ajo.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Sport

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Liga Ballkanike e Basketbollit është një mundësi shumë e mirë për ekipet shqiptare për të treguar vlerat e tyre. Këtë mundësi e ka Tirana por ekipi bardheblu ka vendosur që...

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...