Formacionet zyrtare/ Skënderbeu për nder, Laçi për surprizë

Premte, 31 August 2018 19:30

Në orën 19:45 minuta në stadiumin “Skënderbeu” të qytetit të Korçës do të zhvillohet përballja midis Skënderbeut dhe Laçit, ndeshje kjo e cila do të ngrejë siparin e javës së tretë të kampionatit të Kategorisë Superiore.

Deri më tani Skënderbeu ka qenë vetëm fitues në këtë sezon, ndërsa Laçi nuk njeh humbje në dy takimet e para, duke e ndjekur në tabelën e renditjes, pikërisht në vendin e dytë me 4 pikë.

Ndaj ndeshja e sotme pritet të jetë shumë e fuqishme dhe e bukur për tu parë. Ndërkohë që trajnerët në fushë kanë vendosur të njëjtët formacione si një javë më parë, pikërisht ata që janë fitues.

Shehi i beson 11-shes që ka pasur në dy takimet e parë të kampionatit, ndërsa Mërgjyshi atij formacioni që doli fitimtar kundër Luftëtarit një javë më parë.

Java e tretë

Skënderbeu – Laçi 19:45

Skënderbeu: Teqja, Vangjeli, Radas, Aliti, Abazi, Muzaka, Dita, Demte, Gripshi, Krasniqi, Bregu. Trajner: O.Shehi

Laçi: Selmani, Sefgjini, Fangaj, Shtubina, Mersinaj, Gjoni, Jonuzi, Lushkja, Eller, Xhixha, Uzuni. Trajner: A.Mërgjyshi

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!