(VIDEO) Milani bën për infarkt Gatuzon, Roma e ka me sistemin “VAR”

Premte, 31 August 2018 22:48

Milani i Gatuzos ka marrë fitoren e parë në kampionat, pasi ka mundur me shumë vështirësi skuadrën e Romës. Duhej të vinte Kutrone nga stoli që t’i jepte fitoren kuqezinjve, në minutën e 90+5′.

Sulmuesi i talentuar italian është një lojtar që ka shpëtuar shpeshherë Milanin dhe ky gol është nga më të rëndësishmit në karrierën e tij. Roma bëri një ndeshje shumë të mirë, por u “ndëshkua” nga sistemi “VAR”.

Një gol i N’Zonzit i anuluar nga VAR e mbajti rezultatin në 1-1 dhe më pas Milani përfitoi, duke shënuar të dytin dhe duke marrë tri pikë të rëndësishme.

Golin e parë për kuqezinjtë e shënoi Kesi në minutën e 40′, ndërsa për Romën barazoi provizorisht Facio në të 59′.

Modifikuar më Premte, 31 August 2018 22:50

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Aktualitet

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Një aksident i veçantë ka ndodhur në Tiranë. Dy motorë janë përplasur midis tyre dhe për pasojë janë plagosur dy drejtuesit e tyre, njëri prej të cilëve pa leje drejtimi. “Më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!