(Foto) Gazetarja e sportit braktis "News24" për një tjetër ekran

Saturday, 01 September 2018 08:29

Pas katër vitesh gazetaren e emisionit sportiv, Enkeleida Zeko nuk do ta shohim më në ekranet e News24, por në një tjetër televizion.

Një tjetër lëvizje e bujshme është edhe largimi i saj drejt OraNews, një televizion rival.

Emisioni ‘Fair Play’ nuk do të jepet më në News, por tashmë te televizioni që drejtohet nga Ylli Ndroqi.

Këtë largim e ka bërë të ditur vetë Zeko nëpërmjet një postimi në Facebook, duke paralajmëruar se ‘së shpejti Fair Play në OraNews’.

auto_40493970_2094965520538072_8719114336246693888_o1535782684.jpg

Emisioni sportiv në këtë televizion drejtohej nga gazetari Gerti Çarçani.

Zeko është një nga të vetmet gazetaret e mirëfillta të sportit në Shqipëri.

Fillimisht karriera e saj nisi në Televizionin Shqiptar. Aty drejtoi edhe emisionin sportiv të RTSH (TVSH).

Modifikuar më Saturday, 01 September 2018 08:39

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...