Sherri me Mourinho-n, Pogba largohet në janar

Saturday, 01 September 2018 17:21

Ylli francez Paul Pogba e ka pohuar se dëshiron të largohet nga Manchester United dhe të bashkohet me Juventusin në merkaton e transferimit të janarit.

Sipas gazetës “Tuttosport” mesfushori u kthye te United nga Juventusi për 89 milionë sterlina pak më shumë se dy vjet më parë. Por 25-vjeçari që ka fituar Kupën e Botës ka luftuar për qëndrueshmëri gjatë dy sezoneve të tij nën drejtimin e portugezit Jose Mourinho.

Paul Pogba është përfshirën në një mosmarrëveshje me shefin e United në sezonin e fundit, gjë që e bëri atë të humbiste vendin e titullarit në skuadër. Mesfushori tha se është i pakënaqur me analizën e Mourinho-s për shfaqjet e tij për Francën në Kupën e Botës këtë verë në Rusi.

Kjo media shkruan se marrëdhëniet e dobëta të Pogba me Mourinho-n janë forca lëvizëse pas dëshirës së tij për të lënë “Old Trafford” dhe mesfushori po planifikon një kthim në klubin e tij të mëparshëm, ku ai do të gjente portugezin Cristiano Ronaldo.

Pogba do të përballet me klubin e tij të mëparshëm në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, pasi United është në Grupin H së bashku me Juventusin, Valencian dhe Young Boys.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy vajza ndërrohen në maternitet, fati i njërës doli i tmerrshëm

Globi

Dy vajza ndërrohen në maternitet, fati i njërës doli i tmerrshëm

Kjo është ajo që ka marrë nga jeta një vajzë e cila në fakt fatin duhet ta kishte ndryshe, sepse plot 30 vjet më parë, e ndërruan në maternitet duke...

Tre ditë para ndeshjes, një tjetër futbollist braktis Kombëtaren

Sport

Tre ditë para ndeshjes, një tjetër futbollist braktis Kombëtaren

Ditën e sotme një tjetër futbollist ka vendosur që të largohet nga grumbullimi i Kombëtares për ndeshjet kundër Skocisë dhe Uellsit. Emir Lenjani ka braktisur përfundimisht grumbullimin e kombëtares, pasi...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Aktualitet

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident ku një makinë është përplasur me një triçikël. Nga pamjet dallohet se vetura është kthyer përmbys, por për fat të mirë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!