VIDEO/ Mbappen e lënë nervat, merr karton të kuq dhe bën këtë deklaratë

Diel, 02 September 2018 09:53

Pasi u largua mbrëmë me karton të kuq Kylian Mbappe e ka pranuar se duhet të mësojë ta kontrollojë temperamentin e tij por ai nuk është penduar për shtyrjen e Teji Savanieri.

Në fund të ndeshjes e cila përfundoi me rezultat 4-1, Sanavieri i bëri një ndërhyrje të keqe Mbappe, i cili reagoi duke e shtyrë atë. Që të dy u ndëshkuan me karton të kuq, përcjell Gazeta Express.

Francezi tha se ai nuk mund ta tolerojë më trajtimin fizik që mori nga lojtarët e Nimesit. “Është thjesht një grumbullim i gjërave. Ky është futbolli. Unë duhet të mësoj se kur luan në një klub si ky, t’i lësh gjërat të shkojnë sepse kjo gjë po më ndodhë çdo javë. Nëse mërzitem për ndërhyrje çdo javë, atëherë do të marrë shumë kartonë të kuq”, ka thënë Mbappe.

“Jo, nuk jam penduar. Edhe nëse do të përsëritej, do ta bëja sërish. Dua t’i kërkoj falje tifozëve dhe të gjithëve sepse unë nuk mund t’i tolerojë gjërat e tilla”

Modifikuar më Diel, 02 September 2018 10:59

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!