Tragjedi/ Përplaset duke luajtur futboll, vdes 13-vjeçari

Diel, 02 September 2018 15:36

Futbolli holandez është tronditur ditën e sotme, pas një ndodhie shumë ë rëndë ku portieri 13-vjeçar e skuadrës MvR të qytetit të Heerenberg që ndodhet 120 kilometër larg kryeqytetit Amsterdam ka ndërruar jetë gjatë lojës.

Vogëlushi ishte i angazhuar në një ndeshje të kampionatit të të rinjve, kur u përplas me kundërshtarin në mënyrë të dhunshme, e si për pasojë humbi menjëherë ndjenjat.

Pavarësisht tentativave për ta mbajtur gjallë, i riu humbi jetën gjatë momentit kur po transportohej me urgjencë në spitalin e qytetit Nijemgen. Jan Dirk va nder Zee, kreu i futbollit amator në Federatën e Futbollit të Holandës njoftoi nëpërmjet rrjetit social “Tëitter” ndarjen nga jeta të të riut duke shkruajtur: “Do të jemi aty për MvR”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sigurimet, tregu me fitim – 7.5 milionë euro për vitin 2017

Aktualitet

Sigurimet, tregu me fitim – 7.5 milionë euro për vitin 2017

Të gjitha kompanitë e sigurimit të jo-jetës e mbyllën vitin 2017 me fitim. Sipas raportimeve financiare të subjekteve, rezultati i përgjithshëm për të gjitha kompanitë kishte vlerën e 958 milionë...

Koreja e Veriut dakord për të mbyllur rrjetin e raketave

Globi

Koreja e Veriut dakord për të mbyllur rrjetin e raketave

Kim Jong-un ka pranuar të mbyllë njërin prej vendeve kryesore të testimit dhe lëshimit të raketave të Koresë së Veriut. Lajmin e dha Presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in pas takimit të përzemërt...

“Torta” e qeverisë që nuk i ëmbëlsoi fjalët e ministrit të jashtëm gjerman...

Politikë

“Torta” e qeverisë që nuk i ëmbëlsoi fjalët e ministrit të jashtëm gjerman...

Nga Edi Paloka “Torta” e qeverise qe nuk i embelsoi fjalet e ministrit te jashtem gjerman...Sot ne ministrine e jashtme , ministrit te jashtem gjerman, qe eshte per vizite zyrtare ne...