Ish-trajneri i Italisë i hakmerret Suedisë, nuk shkon më në Ikea

Hënë, 03 September 2018 12:09

Giampiero Ventuar ka thënë se ai ka ndaluar së shkuari në dyqanin Ikea pas eliminimit nga Suedia në playoff të Kupës së Botës, që ia pamundësoi pjesëmarrjen në Botërorin Rusia 2018.

Ventura fitoi një urrejtje të madhe nga adhuruesit e Italisë pas dështimit për t’u kualifikuar në mesin e Kombëtareve më të mira të botës, dhe 79-vjeçari italian e ka zbuluar se sa personale e ka marrë eliminimin.

“Pas ndeshjes Itali – Suedi, nuk shkova më në Ikea”, tha ai për Radio Anch’io Sport.

“Gjithsesi, është një faqe të cilën e kam kaluar. Tani dua ta shkruaj një të re. Jam mësuar gjithmonë që në futboll fiton me 11 lojtarë dhe po ashtu humb me 11 lojtarë”. 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...