(U-17) Mustedanagic shpall listën për dy miqësoret me Kosovën

Hënë, 03 September 2018 14:14

Dzemal Mustedanagic, trajneri i Shqipëria U-17 dhe njëkohësisht drejtori teknik i ekipeve kombëtare në FSHF, ka bërë publike listën e lojtarëve që do të grumbullojë për miqësoret me Kosovën (9 dhe 11 shtator, ora 16:00, “Loro Boriçi”).

Janë 22 futbollistë, ose më saktë një miksim elementësh nga futbolli vendas dhe kampionateve europiane. Miqësoret e radhës po zhvillohen në kuadër të seleksionimit të më të mirëve, që do të përfaqësojnë Shqipërinë në paraeliminatoret e Europianit, që do të zhvillohen në fund të tetorit në vendin tonë.

Shqipëria U-17 është shortuar në të njëjtin grup me Çekinë, Norvegjinë dhe Azerbajxhanin.

miqesore e u17

Modifikuar më Hënë, 03 September 2018 14:40

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!