Basha nxjerr zbuluar Mavrajn, tregon bisedimet e mbrojtësit

Hënë, 03 September 2018 14:33

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha u shpreh shumë i lumtur që do të jetë sërish pjesë e kombëtares kuqezi, duke thënë se ndihet gjithmonë sikur është grumbulluar për herë të parë.

Në konferencën për shtyp, mesfushori u shpreh:

“Është nder për mua të rikthehem duke qenë s e kam bërë një mungesë dhe kanë pasur shans lojtarët e rinj që të kenë fanellën e Kombëtares, por për mua është sikur të jetë hera e parë prandaj jam shumë i gëzuar që jam rikthyer.

Sigurisht që nuk duhen nënvlerësuar miqësoret pasi pavarësisht kundërshtarit, ne kemi pasur probleme dhe më kujtohet humbja me Luksemburgun por gjithmonë kemi reaguar. Rezultatet nuk janë pozitive por duhet reaguar menjëherë pasi nuk është kombëtarja që ka qenë dikur.

Secili duhet të marrë përgjegjësitë e veta pasi kemi pasur dy disfata. Natyrisht ato ndeshje nuk krahasohen me të tjerat pasi ka pasur shumë lojtarë të rinj he pa përvojë.  Një lojtar nuk mund të ndryshojë të gjithë ekipin dhe ato dy ndeshje nuk janë realiteti i Kombëtares sonë.

Ne ishim një gjeneratë që po vjetërsohet dhe duhet ndryshuar gjithçka. Ndoshta është problem të ndryshohet i gjithë ekipi pasi duhet edhe eksperienca për të ndihmuar lojtarët e rinj dhe ne jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kombëtaren pasi do të vijë një ditë që ne nuk do të luajmë dot, pavarësisht nëse jam unë, Mavraj, Memushaj apo Lila.

Nuk kam biseduar ende me lojtarët pasi kemi pak kohë që jemi grumbulluar,. Ne kemi pasur gjithmonë probleme që kemi qenë pa ekip, ose pa minuta në këmbë por gjithmonë kemi ditur që dimë të reagojmë. Pavarësisht se në çfarë forme janë lojtarët, duhet t’ia dalin dhe kam besim se do t’ia dalim edhe këtë herë.

Sigurisht që për të marrë një rezultat pozitiv duhet edhe fat por edhe eksperiencë pasi Izraeli është një ekip i fortë. Herë e parë që jemi mundur në shtëpi na ka munguar fati por herën e dytë reaguam shumë mirë.

Mavraj te Aris? Klubi është i interesuar për Mavrajn dhe mesa di unë janë në kërkim të akordit financiar. Ka shanse dhe përgjigja e fundit i përket Mërgimit e klubit për të vendosur”, u shpreh Basha.

Modifikuar më Hënë, 03 September 2018 16:27

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...