Trajneri Mançini lëshon alarmin: Kurrë më parë nuk ka ndodhur kështu

Hënë, 03 September 2018 15:34

Nga Koverçano, ku ka grumbulluar skuadrën, trajneri Roberto Mançini ka lëshuar alarmin: “Kurrë kaq pak italianë në fushë, është momenti më i keq, por shpesh ndodh që italianët e stolit janë më mirë se ata që luajnë titullarë në klubet e tyre.

Megjithatë, lojtarët kanë nevojë të luajnë, sidomos të rinjtë. Duhet më shumë kurajë dhe shpresojmë që me kalimin e kohës të gjejnë më shumë hapësira”, – ka theksuar trajneri i Italisë, Roberto Mançini, për “Domenica Sportiva”. Ai e sheh si problem faktin që ka parë shumë ndeshje dhe pak italianë në fushë.

Italia synon të hapë një cikël të ri dhe të ringrihet sa më shpejt, pas mungesës së madhe në Botërorin e Rusisë. Dhe për trajnerin trajnerin Mançini detyra është shumë e vështirë, aq me tepër kur Italia nuk ka një brez të spikatur futbollistësh aktualisht.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...