FIFA publikon kandidatët për "Lojtarin më të mirë të vitit", Messi sërish jashtë

Hënë, 03 September 2018 16:39

FIFA, ka publikuar sot kandidatët zyrtar për çmimin e “Lojtarit më të mirë të vitit” në futboll.  Ky çmim bazohet në arritjet individuale të lojtarëve gjatë sezoni futbollistik.

Lista e publikuar nga qeveria e futbollit, pritet të shkaktojë debate të shumta mes tifozëve, për faktin se është lënë jashtë ylli i Barcelonës Lionel Messi.

Tre kandidatët që konkurojnë për ta fituar këtë çmim janë Ronaldo, Salah dhe Luka Modriç, të njëjtët që ishin edhe kandidatë për lojtarin më të mirë, por nga UEFA. Nëse bazohemi te fituesi i  çmimit të UEFA-s, atëherë favoriti është Luka Modriç, i cili udhëhoqi Kroacinë në finalen e Botërorit

Çmime të tjera që do të jepen nga FIFA janë_

Portieri më i mirë i vitit, ku konkurrojnë Hugo Loris që u shpall kampion bote, Courtous që bëri një paraqitje spektakolare gjatë botërorit dhe Kasper Schmeichel zbulimi i botërorit.

Ndërsa sa i përket trajnerit më të mirë, çmimi do të përcaktohet midis Zinedin Zidane që fitoi Championsin e katërt me Realin, Didier Deschamps që shpalli Francën kampion Bote dhe Zlatko Daliç që bëri gjithë tifozët të dashuroheshin me lojën e Kroacisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!