Çështja ‘Modric’, FIFA hedh poshtë akuzat e Real Madrid ndaj Interit

Hënë, 03 September 2018 17:54

Ashtu siç pritej FIFA ka lënë me gisht në gojë ekipin spanjoll të Real Madrid në lidhje me çështjen e Luca Modric.

Sipas “Sportmediaset” institucioni më i madh i futbollit në botë ka lajmëruar klubin ‘galaktik’ se nuk do të ketë asnjë sanksion ndaj Inter për çështjen më të bujshme të merkatos.

Mediat italiane raporton se FIFA e ka marrë këtë vendim pasi nuk ekzistojnë elementet e duhur që të hapet një hetim ndaj klubit zikaltër. Pas hetimit, nuk rezulton që klubi nga Milano që të ketë thyer pikën 18 të rregullores së merkatos së futbollistëve (kontakt me lojtarët që janë në kontratë pa lejen e klubit).

Akuzat e ngritura nga presidenti i Real Madrid, Florentino Perez janë konsideruar “të pabazuara në fakte”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!