Ronaldo shfaq xhelozi për Modriçin, kritikon dhënien e çmimit

Hënë, 03 September 2018 21:55

Cristiano Ronaldo, Luka Modric e Mohamed Salah janë 3 finalistët mes të cilëve do të vendoset edhe fituesi i futbollistit më të mirë të FIFA-s për vitin 2018.

3 lojtarët janë të njëjtët që më parë ishin përzgjedhur edhe për vlerësimin individual të UEFA-s që u dha javën e kaluar në Montekarlo, kur fitoi mes polemikave Luka Modric.

Çmimi shkoi në favor të kroatit ndërsa Ronaldo zgjidhi të bojkotonte ceremoninë në Principatë, e tani sfida zhvendoset një nivel më lart, në çmimin botëror të FIFA-s.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aktivizohet vullkani, mijëra të evakuuar

Globi

Aktivizohet vullkani, mijëra të evakuuar

Në Guatemalë është aktivizuar vullkani Fuego, i emërtuar ndryshe si “Vullkani i Zjarrit”. “Të paktën 8.000 njësi banimi përreth zonës së vullkanit janë evakuuar pas aktivizimit”, njoftoi David de Leon, zëdhënës...

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Politikë

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Për rreth një orë në Kryesinë e Kuvendit, përfaqësuesit e Komisionit të Venecias kanë zhvilluar një takim me kryetarin e grupit të PD, Spaho, i cili shoqërohej nga Bylykbashi, Alibeaj...

Krizë dëmtimesh te Shpresat, “përforcimet” vijnë nga liga e treta sllovene

Sport

Krizë dëmtimesh te Shpresat, “përforcimet” vijnë nga liga e treta sllovene

Shpresat po përballen me probleme dëmtimesh edhe pse kanë vetëm ndeshje miqësore ndaj Maltës. Gjatë takimit të fundit, ishte talenti i Sasuolos, Aristidi Kolaj ai që pësoi dëmtim dhe me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!