Ronaldo i frikësuar, kërkon më shumë mbrojtje

Tuesday, 04 September 2018 12:13

Transferimi i Cristiano Ronaldos në Torino duket se nuk po ecën ashtu siç pritej, të paktën për sa i përket fushës së lojës.

Ndonëse u bënë tre ndeshje tashmë me ekipin italian të Juventus, portugezi nuk ka arritur të shënojë as edhe një gol të vetëm.

Por ndërsa në fushën e lojës CR7 ka treguar se mund të përballojë forcën dhe ndërhyrjet e ashpra të mbrojtësve italianë, jashtë saj nuk është shumë i kënaqur.

“Corriere dello Sport” shkruan se Ronaldo ka kërkuar truproja shtesë për të dhe familjen e tij, i shqetësuar sepse vila luksoze ku ai jeton është shumë e ekspozuar.

Portugezi raportohet t’i ketë kërkuar Juventusit të organizojë edhe dy grupe të tjerë shtesë me roje, një për familjen e tij dhe një që të qëndrojë në mënyrë të përhershme në shtëpinë e tij, për të shmangur vizitorë të paftuar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...