Përcaktohet kalendari i Botërorit të Klubeve, ja me kë do të ndeshet Reali i Madridit

Tuesday, 04 September 2018 16:05

Reali i Madridit do të luajë në gjysmëfinale të Botërorit të Klubeve kundër ekipit meksikan të Guadalajaras, ose kundër kampionëve të Azisë, që ende nuk janë përcaktuar. Ky është verdikti i shortit të hedhur në Zyrih, pranë zyrave të FIFA-s, ku është përcaktuar kalendari i Botërorit të Klubeve që do të zhvillohet më 12-22 dhjetor në Emiratet Arabe.

Nga 7 skuadrat pjesëmarrëse, vetëm 4 dihen që tani: Reali i Madridit kampion Europe, Guadalajara kampione e CONCACAF-it, Team Wellington kampion i Oqeanisë dhe Al-Ain, fitues i kampionatit të fundit në Emiratet Arabe, vendit organizator.

Gjysmëfinalja tjetër do të diskutohet mes fituesve të Kupës Libertadores dhe njërit mes kampionëve të Afrikës dhe fituesit të turit të parë Al-Ain-Team Wellington. Mbetet të përcaktohen përfaqësuesit e Afrikës, Azisë dhe Amerikës së Jugut.

Modifikuar më Tuesday, 04 September 2018 16:06

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Politikë

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le të vrasin njëri-tjetrin. Reagimi i deputetit: Kryekrimineli qe drejton qeverine u shpreh...

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Politikë

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar edhe një herë se sistemi i shëndetësisë në Shqipëri është drejt kolapsit. Shehu shkruan se...

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Lifestyle

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika. Madje, do të rikthehet në tregun muzikor shqiptar më shpejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!