Alegri përcakton fatin e Vllaznisë në Ligën e Kampionëve

Tuesday, 04 September 2018 16:22

Gjatë ditës së sotme, në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për të rinj, ose i njohur ndryshe si UEFA Youth League. Nga kampionati shqiptar, merr pjesë skuadra kampione, Vllaznia.

19-vjeçarët shkodranë kanë njohur sot kundërshtarin me të cilin do të përballen në turin e parë eliminator të këtij kompeticioni. Shorti u hodh nga trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri i cili për Vllazninë ka peshkuar ekipin e largët të Astanës, nga Kazakistani.

Në fakt, mund të konsiderohet një short me fat, duke ditur që mund të kishe përballë edhe kundërshtarë si Dinamo Zagrebi, megjithatë turi i dytë është disi më i vështirë pasi në rast të një kalimi, Vllaznia përballet pikërisht me fituesin e çiftit Vitorul-Dinamo Zagreb.

Ndeshjen e parë, shkodranët e luajnë në transfertë në datën 3 tetor ndërkohë që më 24 tetor, luhet ndeshja e kthimit në Shqipëri.

Modifikuar më Tuesday, 04 September 2018 16:23

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!