Kombëtarja zhvillon seancën e dytë, buzëqesh Panucci!

Tuesday, 04 September 2018 19:54

Pasditen e sotme kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi seancën e dytë stërvitore në kompleksin Tropikal në Durrës në kuadrin e përgatitjeve për sfidën debutuese në Ligën e Kombeve ndaj Izraelit në Elbasan Arena mbrëmjen e të premtes.

Trajneri Christian Panucci mund të buzëqeshë pas kësaj seance. Trajneri italian ka në dispozicion të gjithë futbollistët pasi me grupin është bashkuar edhe mbrojtësi i Napolit Elseid Hysaj.  Rregulla strikte nga Panucci edhe në seancën e dytë me italianin e stolit kuqezi që kërkon nga mediat orarin e lejuar nga ai prej 15 minutash por edhe distancën. Por rregullat e Panuccit i cili në stërvitjen e parë i kushtoi shumë rëndësi repartit të sulmit nuk janë strikte vetëm për mediat por edhe për lojtarët.

Dita e dytë e stërvitjes nisi me një fjalim të shkurtër të trajnerit ndërsa më pas lojtarët u ndanë në grupe me mbrojtësin Mërgim Mavraj që ka vijuar stërvitjen i diferencuar. Të mërkurën Panucci ka kërkuar që seanca stërvitore të jetë me dyer të mbyllura.

Modifikuar më Tuesday, 04 September 2018 20:07

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Show-biz

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Xhensila Myrtezaj sa vjen e bëhet edhe më e bukur. Ajo e vërteton këtë edhe në foton e publikuar së fundmi.  Edhe pse ka sjellë në jetë vajzën e saj të...