Mërgim Mavraj me ekip të ri

E mërkurë, 05 September 2018 12:07

Mërgim Mavraj nuk ka humbur më shumë kohë dhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Greqi me skuadrën e Arisit të Selanikut, ku gjen mesfushorin Migjen Basha. Qendërmbrojtësi ishte lojtar i lirë, pasi më parë kishte zgjidhur kontratën me Hamburgun.

Vetë presidenti i Arisit të Selanikut, Theodro Karipidis, ka njoftuar përmes një postimi në “Instagram” afrimin më të fundit dhe është pikërisht Mavraj. Bisedimet kishin nisur prej kohësh dhe diheshin, ndërkohë që tani ka mbetur vetëm zyrtarizimi.

Kontrata e Mavrajt do të jetë 2-vjeçare. Gjatë kësaj vere ofertat për nuk munguan, teksa oferta konkrete i bënë Breshia dhe Deportivo La Korunja. Gjithashtu kishte interesim edhe nga Turqia dhe Arabia.

mavraj-karipidis.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!