Hysaj: E mundim Izraelin, kualifikohemi

E mërkurë, 05 September 2018 15:33

Ndeshja me Izraelin po afron dhe kombëtarja shqiptare po vijon punën e saj. Kuqezinjtë do të kërkojnë që të përsërisin suksesin e arritur përpara disa muajsh ndaj izraelitëve në fushën e këtyre të fundit dhe të harrojnë atë paraqitje të shëmtuar në ndeshjet miqësore me Kosovën dhe Ukrainën gjë që e theksoi edhe Elseid Hysaj.

“Nuk duhet të mendojmë më për ndeshjet miqësore. Kemi dy ndeshje zyrtare shumë të rëndësishme për të zhvilluar. Duhet të jemi të përqendruar dhe nuk duhet t’u japim minuta lojtarëve kundërshtarë si në ndeshjen e parë. Edhe pse kemi luajtur pak, në fushë do të tregojmë karakterin tonë si shqiptarë.

Janë ndeshje të barabarta dhe se i kemi të gjitha mundësitë për të fituar me Izraelin. Kemi mundësi të kualifikohemi, duhet të shfrytëzojmë shanset që na jepen Shiriti? Lorik Canën e kam pasur idhull, unë do të jap maksimumin tim, të shohim se çfarë do të ndodhë”, tha Hysaj.

Për Gjimshitin është e rëndësishme që skuadra të fitojë këto dy ndeshje për të pasur shanse për kalimin e grupit në Nations League.

“Do të mbaj të gjithë peshën e mbrojtjes nëse do të ma kërkojë trajneri, bashkë me Mërgim Mavraj që ka më shumë eksperiencë. Ne që kemi luajtur kundër Izraelit dy ndeshje, e dimë çfarë ekipi është. Do të shikojmë kush janë repartet e tyre më të forta. Ka dy objektiva, të luajmë mirë dhe të kalojmë grupin. Më pas të shikojmë ata që do të vijnë. Ne duam të arrijmë maksimumin”, u shpreh Berat Gjimshiti, futbollist i kombëtares.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Janë më të mençur ata që kanë lindur në muajin shtator

Lifestyle

Janë më të mençur ata që kanë lindur në muajin shtator

Një hulumtim i shkencëtarëve amerikanë, që është publikuar në Byronë Nacionale të Hulumtimeve Ekonomike, ka treguar se personat e lindur në shtator kanë një avantazh më të madh në shkollë. Shkencëtarët...

FOTOGALERIA/ Shikoni transformimet e Tunës ndër vite

Show-biz

FOTOGALERIA/ Shikoni transformimet e Tunës ndër vite

Padyshim se njëra ndër femrat më të pëlqyera dhe të komentuara të showbizit shqiptar është këngëtarja, Altuna Sejdiu- Tuna. Ajo është shumë e ndjekur edhe në rrjetet sociale ( ka rreth...

Kërkoi lirinë për të vazhduar shkollën, Krimet e Rënda lënë në burg Klevi Likën

Aktualitet

Kërkoi lirinë për të vazhduar shkollën, Krimet e Rënda lënë në burg Klevi Likën

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën për lirimin e Klevi Likës, një nga katër të arrestuarit për 3.4 mln eurot e sekuestruar në automjetet ‘Toyota Yaris’ në portin...