Nga bankat e shkollës te debutimi si profesionist, 15-vjeçari “çmend” Anglinë

E mërkurë, 05 September 2018 17:46

E marta ka qenë një ditë shumë speciale për 15-vjeçarin Luke Matheson, i cili ditën e ka nisur duke shkuar në shkollë për sezonin e ri.

Djaloshi, pjesë e klubit të Rochdales në Angli, kur ka shkuar në drekë në stërvitje ka marrë një lajm shumë të bukur për të qenë pjesë i ekipit të parë në ndeshjen kundër Bury.

Në fakt gjërat pozitive nuk kanë patur fund. Si pasojë e dëmtimit të një lojtari Matheson ka hyrë në lojë në minutën e 13-t të pjesës së parë.

Në fund ekipi i tij ka fituar me rezultatin 2-1 ndeshjen dhe Luke është shpallur më i miri. Në të njëjtën kohë 15-vjeçari është bërë edhe futbollisti më i ri që debuton në skuadër.

Ka mjaftuar kaq që klubet e mëdha të “Premier League” të interesohen për lojtarin, shkruajnë mediat anleze.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...