Ndryshim i madh në rregulloren e futbollit, e kërkon UEFA

E mërkurë, 05 September 2018 18:58

UEFA po përpiqet që të bëjë një ndryshim të rëndësishëm në rregulloren e futbollit.  Goli në transfertë në kupa nuk do të ketë më atë vlerën shtesë që i jepte kualifikimin atij ekipi që kishte shënuar më shumë gola në transfertë nëse rezultati i të dyja ndeshjeve do të ishte i barabartë.

Ky është diskutimi që është bërë në Nion mes disa trajnerëve elitë të Europës, në takimin e përvitshëm të forumit “Uefa Elite Club Coaches”.

“Trajnerët mendojnë se të shënosh nuk është më aq e vështirë sa në të kaluarën, e për këtë arsye mendojnë se rregulli duhet rishikuar”, ka deklaruar zv/sekretari i përgjithshëm i UEFA-s, i cili ka shtuar se do ta bëjnë këtë pasi “Logjika është se futbolli po ndryshon dhe pesha e rrjetave të shënuar jashtë shtëpie nuk ka të njëjtën peshë si vite më parë kur u prezantua rregulli”.

Modifikuar më E mërkurë, 05 September 2018 20:07

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!