Shtyu kundërshtarin, Mbappe 3 ndeshje jashtë fushe

E Enjte, 06 September 2018 09:17

Sulmuesi i PSG, Kylian Mbappe reagoi ashpër ndaj ndërhyrjes me qëllim të Teji Savenier, duke e shtyrë kundërshtarin, i cili u rrëzua në tokë.

 Ky jest nuk i ka pëlqyer aspak Komisionit të Disiplinës në Federatën Franceze të Futbollit, e cila vendosi ta pezullojë tri ndeshje 19-vjeçarin. Por as lojtari i Nimes nuk ka shpëtuar pa ndëshkim, pasi Savinier do të mungojë 5 ndeshje.

“Ylli” parizien do të mungojë ndaj Sant Ettienne më 14 shtator, si dhe më sfidat me Rennes më 23 shtator dhe me Reims më 26 shtator.

Mbappe aktualisht është grumbulluar me përfaqësuesen e Francës për ndeshjen me Gjermaninë, që do të zhvillohet këtë të enjte në Mynih.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...