Vetëm kështu mund të frenohet talenti i PSG

E Enjte, 06 September 2018 15:51

Ylli i Paris Saint-Germain Kylian Mbappe do të qëndrojë 3 ndeshje jashtë fushës pasi iu dha një karton për shtyrjen e kundërshtarit Teji Savanier të shtunën.

PSG fitoi ndeshjen kundër Nimes 4-2, por tani duhet të bëjë pa sulmuesin 19 vjeçar.

Mbappe u dënua nga Komisioni i Disiplinës pasi shtyu Savanier duke e hedhur në tokë.

Kampionët francezë do të jenë pa Mbappe për Ligue 1 kundër Saint-Etienne më 14 shtator, Rennes më 23 shtator dhe Reims tri ditë më vonë.

Por ndëshkimi nuk ndikon në pjesëmarrjen e Mbappe në PSG në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit në Anfield të martën, më 18 shtator.

Savanier, i cili u nxorr nga loja edhe nga gjyqtari Jerome Brisard pas incidentit, i është dhënë një pezullim me pesë ndeshje.

Ky është kartoni i dytë i kuq në karrierën e Mbappe.

Ai mori karton të kuq në janar për një fallur ndaj Ismaila Sarr të Rennes gjatë një gjysmë-finale të Kupës Franceze.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

Globi

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

LDK vazhdon të insistojë se askush nuk mund ta përfaqësojë Kosovën në dialog pa mandatin e Kuvendit dhe kërkon që kjo çështje të mandatohet në Kuvend. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa...

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Globi

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Një kryq i krishterë i jashtëzakonshëm prej ari u gjet gjatë gërmimeve arkeologjike në kalanë mesjetare në kodrën Trapesica, të qytetit Veliko Tarnovo, në Bullgarinë Qendrore. Kryqi zbulua ndërsa grupi i...

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Bota Shqiptare

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtuar për në Berlin për të diskutuar për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Në këtë vizitë, Hoxhaj ka takuar këshilltarin kryesor për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!