Ndeshja sonte, Gjermania shpreson te një fillim i ri, Franca riniset si kampione e botës

E Enjte, 06 September 2018 15:54

Kampionia e botës, Franca, është e para për Gjermaninë, në përplasjen e inaugurimit të Ligës së Kombeve, sonte, ora 20:45. Ka më pak se një vit, që nga momenti kur dy skuadrat luajtën sfidën e fundit mes tyre dhe barazuan 2-2 në Këln.

Që atëherë, fatet e palëve kanë ndryshuar në mënyrë dramatike, me Francën që fitoi Botërorin në Rusi, në sajë të lojës së saj pragmatike, duke rrëzuar nga froni i kampionit të botës Gjermaninë. Kjo e fundit u rrëzua në mënyrë krejt të papritur që në fazën e grupeve të “Rusia 2018”.

Didier Deschamps nuk ka bërë ndryshime dramatike në skuadrën e tij, te ajo Francë që fitoi Kupën e Botës kësaj vere, ndërsa për gjermanët, pritës në këtë ndeshje, ekziston një ndjenjë se kjo lojë përfaqëson një fillim të ri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!