Juventus harroje Marcelon: “Dua ta mbyll karrierën tek Real Madrid”.

E Enjte, 06 September 2018 15:56

Marcelo ka mbyllur cdo mundësi për një transferim të ardhshëm tek Juventus me një deklaratë që lë pak vend për dyshime: “Qarkullojnë shumë opinione që bëhen pastaj thashetheme, në kohën kur në realitet janë vetëm shpifje. Kam entuziazmin e 18 vjecarit Vinicius”. Asnjë dëshirë e brazilianit për të ndjekur Cristiano Ronaldon në Itali: “Që kur kam arritur këtu dëgjoj zëra për merkaton, por cdo vit tregoj dëshirën time për të qendruar tek Real”.

Raporti me Lopetegui ka nisur disi i ftohtë me zëvendësimin kundër Girona, ankimin e brazilianit e stërvitjen si dënim me rezervat. Kjo ka bërë që të happen zërat e merkatos, që e shihnin Marcelo tek Juventus: “Jam i elektrizuar që luaj tek Real Madrid e dua ta mbyll këtu karrierën time – komentoi ai për Real Madrid TV -. Ka shumë njerëz që fshihen pas rrjeteve sociale për të shpifur. Kam shumë vite kontratë dhe jam i lumtur këtu në Madrid”. Marcelo ka një kontratë deri në 2022 e një klauzolë për zgjidhjen e saj prej 200 milionë euro.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Lifestyle

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Këngëtari i famshëm Enrique Iglesias në turnetë botërore ka kënaqur dhjetëra femra që kanë pasur fat që t’i këndojnë këngën “Hero”. Këngëtari është një prej meshkujt më të dëshiruar nga femrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!