Njihuni me trajnerin që ka një qen si asistent

E Enjte, 06 September 2018 15:58

Një klub futbolli ka emëruar një qen si asistentin e ri të trajnerit – pasi ai refuzoi të largohej nga trajneri kur ky i fundit e ushqeu.

Ekipi paraguaian Sporting Club 2 de Mayo i dha një rol të ri në klub Tesapara-s kur ai filloi të lehte nga stoli.
Trajneri Carlos Jara Saguier, 61 vjeç, e mban qenin miqësor pranë tij gjatë ndeshjeve, dhe ai madje është fotografuar në stërvitje.

“I dhashë njëherë një copë tortë dhe që nga ajo ditë, sa herë që vija në punë ai më përshëndeste. Ai nuk largohej me vrap. Tani ai kërcënon kundërshtarët tanë me një fytyrë agresive.”

q1.png

Modifikuar më E Enjte, 06 September 2018 16:00

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!