Për pak orë, 11 mijë bileta të shitura për ndeshjen Kosovë – Ishujt Faroe

E Enjte, 06 September 2018 16:08

Rreth 11 mijë bileta janë shitur për ndeshjen e Ligës së Kombeve mes Kosovës dhe Ishujve Faroe.

Lajmin e ka bërë të ditur për Koha.net, zyrtarja për medie e Federatës së Futbollit e Kosovës, Diturie Hoxha.

Në shitje kanë qenë 12677 bileta, që i bie se për pak orë janë shitur gati 90 për qind e biletave.

Ky do të jetë takimi i parë i Kosovës si vendas në këtë Ligë. Ndeshja zhvillohet më 10 shtator me fillim prej orës 20:45 në stadiumin e Prishtinës “Fadil Vokrri”.

Biletat kanë kushtuar nga 2 euro si më e lira e deri në 50 euro për ulëset VIP.

Modifikuar më E Enjte, 06 September 2018 16:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!