Zyrtare: Maradona bëhet trajner i ish-klubit të Guardiolas

Premte, 07 September 2018 10:22

Diego Armando Maradona është trajneri i ri i Dorados de Sinaloa.

Legjenda e Argjentinës i është kthyer punës së trajnerit dhe iu është dhënë shansi nga skuadra meksikane e ligës së dytë.

Ai ka udhëtuar për në Meksikë dhe do të prezantohet të dielën si trajner i klubit në Culiacan deri sa të mbyllen të gjitha detajet e mbetura të kontratës së tij.

Nëse ai tregon punë të mirë në Dorados atëherë ai mund të vazhdojë punën si trajner te Xolos de Tijuana, klubi i cili e ka pronarin e njëjtë.

Klubi i fundit i Pep Guardiolas si lojtar ka qenë Dorados, ku u trajnua nga trajneri spanjoll Juan Manuel Lillo gjatë vitit 2005 deri më 2006. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...