Eros Grezda "braktis" grumbullimin, FSHF e Panucci heshtin

Premte, 07 September 2018 16:14

Eros Grezda nuk do të jetë në dispozicionin e trajnerit të kombëtares shqiptare, Christian Panucci për dy ndeshjet e radhës. 23 vjeçari vinte pas një dëmtimi nga ku nuk kishte luajtur për asnjë minutë për ish-skuadrën e tij, Osijek.

Por italiani vendosi të rrëzikojë, duke "thyer" nën zë rregullin e tij se në kombëtare vijnë vetëm futbollistët që janë më në formë. Në fakt ky rregull ka shumë kohë që thyhet nga vetë trajneri edhe pse në konferencën e parë si trajner i kuqezinjve tha se do të thërriste në kombëtare vetëm lojtarët më në formë, duke shtuar se nuk ka të paprekshëm.

Por koha ka treguar të kundërtën. Në seancat stërvitore Panucci ka mësuar se nuk mund të mbështetet te sulmuesi i krahut ndërsa vetë lojtarit i duhet për tu bashkuar me klubin e tij Rangers për të finalizuar kalimin e tij në superligën skoceze. Këto ishin dy arsyet e tij nga kombëtarja. Një mundësi më pak për trajnerin Panucci që ishte shprehur optimist për gjendjen e 23 vjeçarit.

Grezda prej dy ditësh është larguar nga grumbullimi i ekipit kombëtar por në Federatën Shqiptare nuk japin asnjë sqarim për largimin e tij. Për më tepër trajneri Christian Panucci nuk dha asnjë informacion rreth formacionit apo largimit të lojtarit. Grezda është nisur drejt Skocisë për tu bashkuar me shokët e tij të rinj, ndërsa dy takimet e kombëtares do t'i shikojë nga televizori, ashtu si Roshi dhe Sadiku, por ndryshe nga këto ai u thirr në kombëtare.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...