Skandal/ Kombëtares i refuzohet kalimi përmes terminalit VIP në Rinas

Saturday, 08 September 2018 12:55

Një incident skandaloz ka ndodhur me kombëtaren shqiptare të futbollit gjatë udhëtimit për në Skoci, ku do të luajnë ndeshjen e dytë të grupit 1 të Ligës së Kombeve.

Ndonëse ata kishin rezervuar në terminalin VIP të Aeroportit ‘Nënë Tereza’, ekipi do të trajtohet si pasagjerët e zakonshëm.

Kjo gjë nuk ndodhi dy ditë më parë me ekipin e Izraelit, i cili erdhi në Rinas përmes terminalit VIP. Dy vjet më parë futbollistët e kombëtares u pajisën me pasaportë diplomatike nga Ministria e Jashtme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...