Vllaznia nis marshimin drejt rikthimit në elitë

Saturday, 08 September 2018 18:06

Ka nisur kampionati i Kategorisë së Parë, ku këtë sezon luan edhe Vllaznia. Shkodranët e kanë nisur kampionatin në fushën e tyre, ku pritën Korabin dhe fituan 2-1.

Ka përfunduar ndeshja në stadiumin “Loro Boriçi”, Ku Vllaznia ka marrë 3 pikët e para në Kategorinë e Parë. Skuadra e trajnerit Hasan lika ka vuajtur jo për të mposhtur Korabin. Golin e Hajdarit në shtesën e pjesës së parë e ka barazuar Murrja në minutën e 65-të, por pak minuta më pas braziliani Zhunior ka shënuar me kokë dhe i ka dhënë fitoren Vllaznisë.

Ishte ndeshja e parë, por Vllaznia nuk është se ka bindur, sidomos në lojën sulmuese, duke humbur shumë raste shënimi në zonën e portierit Birja. Gjithsesi, rëndësi kanë pikët për shkodranët, që e kanë nisur mbarë rrugën e kthimit në Superiore. Ndeshja e tjera të javës së parë në Grupin e Veriut do të zhvillohen nesër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Aktualitet

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Duke filluar nga muaji nëntor qendrat spitalore universitare do të kenë shefa të rinj shërbimi, të cilët do të zgjidhen në bazë të kritereve të reja, të ndryshuara me VKM...

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Aktualitet

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Një shofer Policie është prangosur nga ana Sherbimit te Brendshem ne Ministrine e Brendshme.Polici me inicialet D. L. 31 vjeç, banues në Tiranë, u prangos pasi në rrugën “Unaza e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!