Xhaka fiton “betejën” me zviceranët, edhe Shaqiri...

Saturday, 08 September 2018 18:33

Zvicra është duke u përballur me Islandën në sfidën e parë të Ligës së Kombeve. Helvetët vijnë në këtë sfidë pas një trazire të madhe në kampin e tyre të shkaktuar që nga Kupa e Botës. Ishte Xhaka dhe Shaqiri që u kthyen në “çështje” pas festës me shqiponjë në ndeshjen kundër Serbisë.

Kapiten i Zvicrës është graduar, Granit Xhaka, në mungesë të Stephan Lichtsteiner, por edhe pas përjashtimit të Dzemailit dhe Berhamit. Kjo është një betejë e fituar prej kosovarit, i cili ditë më parë kërkoi falje për simbolin e shqiponjës së bërë në ndeshjen me Serbinë. Ndërkohë, nuk kishte se si të mungonte në formacion Xherdan Shaqiri, i cili po kalon momente të mira pas transferimit në Angli te Liverpool.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...